اخبار مرتبط


بازار نوشت افزار بهمئی در انحصار کالاهای چینی با تبلیغات ضد ارزشی غربی+تصاویر

بازار شهرستان بهمئی به طور کامل در انحصار کالاهای چینی است، اگر کالای ایرانی هم در فروشگاهی یافت شود به درخواست خریدار قابل دریافت است؛چراکه این کالاها در گوشه ای غیر از ویترین هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ در فاصله یک هفته مانده به ماه مهر و فصل بازگشایی مدارس سری به بازار نوشت افزار شهرستان بهمئی زدیم تا وضعیتی از کمیت و کیفیت کالاهای موجود در آن را بررسی کنیم.

 

با توجه به اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم، در نگاه اول قبل از بررسی وضعیت قیمت ها چیزی که از همه مشهود تر است، حضور بلامنازع کالاهای چینی با تبلیغات غربی و ضد ارزشی است.

 

src=http://www.avayemaghar.ir/sites/default/files/fullimages/1397/06/26/dsc_0498785_new.jpg

src=http://www.avayemaghar.ir/sites/default/files/fullimages/1397/06/26/dsc_0492_new.jpg

src=http://www.avayemaghar.ir/sites/default/files/fullimages/1397/06/26/dsc_0493_new.jpg

 

ایزد دوست،فرهنگی بازنشسته بهمئی با اشاره به فشار سنگین روی خانواده های فقیر برای تهیه نوشت افزار دانش آموزان، افزود: بنده دو دانش آموز و یک دانشجو دارم که به طور میانگین اقلام نوشت افزار مورد نیاز هر کدام در طول سال تحصیلی 250هزار تومان می شود، برای خانواده های فقیر به خصوص خانواده هایی که تعداد دانش آموزان بیشتری دارند تامین این میزان پول کار سختی است.

 

src=http://sobhezagros.ir/content/upload/ba06e58d-8ec9-4823-aa9a-5638d28808c6.jpg

 

بهرامی، خانم شهرند بهمئی که با دو فرزند خود برای خرید به سطح شهر لیکک آمده بود، به خبرنگار ما گفت: قیمت ها مناسب است اما اقلام نوشت افزار متنوع و گسترده شد و اکثر برندها هم خارجی است که انتخاب را برای فرزندان ما که احساسی هستند و ما که عرق ملی داریم، سخت کرده است.

 

src=http://sobhezagros.ir/content/upload/8e698af3-9c91-46c3-8db1-dbb66f0ec036.jpg

 

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت بهمئی با گرامیداشت آغاز ماه مهرماه،گفت: در تدارک تهیه و توزیع اقلام نوشت افزار دولتی و سهیمه ای برای نوشت افزاهار بهمئی هستیم اما این مهم هنوز محقق نشده است.

 

src=http://sobhezagros.ir/content/upload/22d76f1d-a5c4-4051-8635-9b676bebbf6d.jpg

 

چامی پور با تاکید بر اینکه باید با حضور کالای ایرانی در فروشگاه ها حق انتخاب را به مردم بدهیم، گفت: بهانه گران تر بودن کالای ایرانی دلیلی برای کمبود آن در بازار نیست.

 

البته تجار چینی به خوبی ذائقه سنجی می کنند و علت گسیل این کالاها به سمت بازار ایران را می توان از تبلیغات تلویزیون به خصوص در شبکه های کودک و نوجوان دریافت کرد.

 

از اوایل انقلاب تا دهه گذشته برندهایی از کالاهای ایرانی بودند که در حوزه نوشت افزار با قیمت و کیفیتی مناسب برای خود نام و نشانی دست و پا کرده بودند اما اکنون اثری از این برندها در شهرستان بهمئی نیست.

 

اینجا در سرزمین مادری ما و در سال مزین به حمایت از کالای ایرانی بازار نوشت افزار شهرستان محروم بهمئی در انحصار کالاهای چینی بی کیفیت با قیمت های بالاست.

 

در شهرستان بهمئی از شیر مرغ تا جان آدمی زاد نوشت افزار چینی یافت می شود اما کالای ایرانی به بهانه گران بودن و تبلیغِ کاذبِ کیفیت پایین تر نسبت به مشابه خارجی یافت نمی شود.

 

اینجا از فروشنده تا خریدار همه دم از حمایت از کالای ایرانی می زنند اما در عمل این چین است که کالای خود را به مردم ما تحمیل می کند.

 

هر چند به طور کلی شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه مردم را مجبور به خرید اجناس با قیمت کمتر می کند اما نباید مسئولان اجازه دهند با واردات بی رویه نوشت افزار به کشور، بازار ما از کالای ایرانی خالی شده و حق انتخاب از مردم گرفته شود.

تصاویر ضمیمه:

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۷  |  ساعت انتشار: ۲۲:۱  |  کد خبر: ۳۸۶۱۳۴۶  |  منبع: صبح زاگرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال