اخبار مرتبط


رشد صادرات کالا از خط ریلی زاهدان - کویته پاکستان

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مجید ارجونی مدیرکل راه‌آهن جنوبشرق با اعلام این خبر گفت: در پنج ماه نخست امسال ۱۸ هزار و ۲۸۵ تن کالا از طریق ریل به پاکستان صادر شد که نسبت به ۱۲ هزار و ۱۹ تن سال قبل، رشد ۵۲ درصدی را نشان می‌دهد.
وی افزود: سیمان، قیر، گوگرد، گل سرخ و فوتس اویل، عمده کالا‌های صادراتی از طریق این خط ریلی به پاکستان و عمده کالا‌های وارداتی در این مسیر، کنجد، برنج خوراکی و عمده کالا‌های ترانزیتی نیز گوگرد خام است.
وی ادامه داد: در پنج ماه نخست سالجاری ۶۲ رام قطار در این خط ریلی تردد داشته که نسبت به ۵۴ رام قطار سال قبل، رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.
ارجونی با اشاره به عملکرد سال گذشته این اداره کل در بخش واردات، صادرات و ترانزیت گفت: در سال ۹۶، ۹ هزار و ۱۷۵ تن کالا از طریق پاکستان به زاهدان وارد شد که نسبت به هفت هزار و ۹۹۸ تن سال ۹۵ رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ۳۳ هزار و ۴۳۶ تن کالا از طریق خط ریلی زاهدان به پاکستان صادر شد که نسبت به ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن سال ۹۵ رشد ۹۴ درصدی داشته است.
مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق اضافه کرد: میزان ترانزیت کالا از پاکستان به ایران از طریق این خط ریلی از ۴ هزار و ۷۸۲ تن سال ۹۵ با رشد ۱۵۱ درصدی به ۱۲ هزار و ۲۶ تن در سال ۹۶ رسید.
وی تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌ها و تعامل صورت گرفته با راه‌آهن کویته پاکستان، تعداد رام قطار‌های پاکستانی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به ترتیب ۸۲ و ۱۳۸ رام در این مسیر رشد داشته است.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۰  |  ساعت انتشار: ۱۳:۱۲  |  کد خبر: ۳۸۳۷۱۴۰  |  منبع: خبرگزاری دانشجو  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال