مشارکت شهرداری یزد در احیای مجدد صنعت نساجی یزد

شهردار یزد از مشارکت این نهاد در روند احیای مجدد صنعت نساجی در یزد خبر داد.

مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به مصوبات جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی در راستای احیای صنعت نساجی در یزد، گفت: شهر یزد از گذشته‌های دور به‌عنوان قطب نساجی کشور مطرح بوده و همواره این صنعت به‌عنوان میراث‌ ارزشمند کشور شناخته می‌شوده است؛ اما اکنون رونق گذشته را ندارد و در این راستا باید تلاش شود تا این صنعت ریشه‌دار مجددا احیا شود.

وی افزود: در راستای این هدف عالی قدم‌های گسترده‌ای برداشته شده و بر اساس تصمیمات ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی مقرر شده است تا در کنار منزل صدرالعلمای یزد که به‌عنوان مرکز و موزه اصلی شهر یزد مطرح است، اقدامات خوبی انجام شود که خوشبختانه در این راستا اقدامات مطالعاتی خوبی صورت گرفته است.

شهردار یزد اظهار داشت: درواقع در کنار این اقدامات، شهرداری نیز چندین منزل قدیمی را تملک کرده و از روزهای اخیر در حال مرمت این منازل است. همچنین در رابطه با کارخانه جنوب نیز قرار است از این مرکز بازدید صورت گیرد و در این راستا به‌صورت مشارکتی با صنعتگران نساجی ورود پیداکرده و به‌نوعی امکان ساخت ساز آن را فراهم سازیم.

جمالی‌نژاد خاطرنشان کرد: از پایان سال گذشته اقدامات خوبی در راستای نورپردازی بافت تاریخی شهر یزد آغازشده و خوشبختانه در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با استانداری منعقدشده تا مابقی اقدامات را در سال جاری اجرایی سازیم.

وی در پایان گفت: امید است تعهدات طرفین اجرا شود و برای نورپردازی بافت تاریخی به‌خصوص در منطقه بافت تاریخی امیر چخماق اقدامات خوبی انجام شود.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۲۹  |  ساعت انتشار: ۴:۹  |  کد خبر: ۳۷۰۱۰۸۰  |  منبع: خبرگزاری تابناک - یزد  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال