آمادگی دولت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی و کاهش فقر مطلق در سال جدید

تابناک / معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت خود را برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی جدید و کاهش فقر مطلق در سال ۱۳۹۷ آماده کرده است.

محمدباقر نوبخت بیان کرد: خوشبختانه صد در صد پیش بینی لایحه ۱۳۹۶ یعنی ۳۲۰ هزار میلیارد تومان تحقق یافته که ۱۳ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: از این رقم، ۲۴۳ هزار میلیارد تومان در بخش هزینه ای با ۱۷درصد رشد و عمرانی مبلغ ۴۲ هزار میلیارد تومان با ۱۰درصد رشد نسبت به سال ۱۳۹۵ را نشان می دهد.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: البته حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات حوادث که ۸۰ درصد آن عمرانی است و هشت هزار و ۲۰۰میلیارد تومان نیز از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح آب های مرزی اعتبارات عمرانی سرمایه گذاری شده است.
به گفته نوبخت، این ارقام گویای بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال ۱۳۹۶ برای طرح های عمرانی است ضمن آنکه ۱۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات بانکی به طرح های تولیدی بخش خصوصی پرداخت شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه حاصل این اقدامات را شامل سه محور اساسی و عمده عنوان و در تشریح محورها بیان کرد: استمرار نرخ تورم یک رقمی و رشد اقتصادی 4.7 درصدی بدون نفت در ۹ ماه سال گذشته (از فروردین تا آذرماه) نسبت به دوره مشابه سال ماقبل به دست آمده است.
وی ادامه داد: همچنین ۸۱۹ هزار نفر به جمعیت شاغل در ۹ ماه سال گذشته (از فروردین تا آذرماه) نسبت به دوره مشابه سال ماقبل افزایش یافته است.
نوبخت در خاتمه سخنانش گفت: با این عملکرد دولت خود را با ۷۳ هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۹ بخش و ۱۲ برنامه برای اشتغال یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی جدید و کاهش فقر مطلق در سال ۱۳۹۷ آماده کرده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۳  |  ساعت انتشار: ۲:۱۶  |  کد خبر: ۳۳۹۶۵۰۵  |  منبع: خبرگزاری تابناک - گیلان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال

اخبار مرتبط