حمایت از کالای ایرانی نیازمند راهبردهای عملی است

اراک - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی نباید به شعار محدود شود بلکه باید با راهبردهای عملیاتی و ظرفیت های فراگیر زمینه رونق اقتصادی را فراهم کرد.

سید مهدی مقدسی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه امدادی نوروزی هلال احمر استان مرکزی در ورودی شهر اراک در گفت و گو با ایرنا افزود: بحث حمایت از کالای ایرانی اهمیت ویژه ای در تثبیت رونق اقتصادی کشور دارد و این نامگذاری با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب شده است.
وی بیان کرد: کشورهای ژاپن و کره در چند سال اخیر مسیر روبه رشدی را طی کرده اند که یکی از علل موفقیت آنان حمایت و استفاده از کالاهای داخلی است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در شرایط خاصی قرار دارد و با حمایت از تولیدات داخلی می توان چشم انداز روشنی را در حوزه اقتصادی ترسیم کرد.
مقدسی اظهار کرد: حمایت از تولیدات داخلی تنها به مسئولان برنمی گردد بلکه تک تک افراد جامعه در تحقق این مهم سهم دارند.
وی گفت: رسانه ها نقش موثری در راستای حمایت از تولیدات داخلی برعهده دارند و یکی از رسالت های مهم اصحاب رسانه معرفی تولیدکنندگان موفق و برتر به جامعه است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هنوز برخی افراد جامعه برداشت های غلط در خصوص کیفیت کالاهای ایرانی دارند که حل این موضوع نیازمند فرهنگ سازی فراگیر است.
مقدسی بیان کرد: کیفیت بسیاری از تولیدات ایرانی به مراتب بالاتر از تولیدات سایر کشورها است و تغییر نگرش جامعه نسبت به خرید کالای داخلی، نیازمند فرهنگ سازی است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حمایت از تولیدات داخلی به ویژه در حوزه صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند ضمن ایجاد بازار کار مناسب برای واحدهای تولیدی بحران زده، منجر به افزایش اشتغال شود.
استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از 2 هزار و 900 واحد صنعتی دارد.
سال 97 از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است
3005/3075

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲  |  ساعت انتشار: ۱۴:۹  |  کد خبر: ۳۳۹۵۲۳۳  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال

اخبار مرتبط