حمایت از کالای ایرانی نیازمند راهبردهای عملی است

اراک - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی نباید به شعار محدود شود بلکه باید با راهبردهای عملیاتی و ظرفیت های فراگیر زمینه رونق اقتصادی را فراهم کرد.

سید مهدی مقدسی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه امدادی نوروزی هلال احمر استان مرکزی در گفت و گو با ایرنا افزود: بحث حمایت از کالای ایرانی اهمیت ویژه ای در تثبیت رونق اقتصادی کشور دارد و این نامگذاری با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب شده است.
وی بیان کرد: کشورهای ژاپن و کره در چند سال اخیر مسیر روبه رشدی را طی کرده اند که یکی از علل موفقیت آنان حمایت و استفاده از کالاهای داخلی است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در شرایط خاصی قرار دارد و با حمایت از تولیدات داخلی می توان چشم انداز روشنی را در حوزه اقتصادی ترسیم کرد.
مقدسی اظهار کرد: حمایت از تولیدات داخلی تنها به عملکرد مسئولان برنمی گردد بلکه تک تک افراد جامعه در تحقق این مهم، سهم دارند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ها نقش موثری در راستای حمایت از تولیدات داخلی برعهده دارند و یکی از رسالت های مهم اصحاب رسانه معرفی تولیدکنندگان موفق به جامعه است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هنوز برخی افراد جامعه برداشت های نادرستی در خصوص کیفیت کالاهای ایرانی دارند که حل این موضوع، نیازمند فرهنگ سازی فراگیر است.
مقدسی بیان کرد: کیفیت بسیاری از تولیدات ایرانی به مراتب بالاتر از تولیدات سایر کشورها است و تغییر نگرش جامعه نسبت به خرید کالای داخلی، نیازمند فرهنگ سازی است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حمایت از تولیدات داخلی به ویژه در حوزه صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند ضمن ایجاد بازار کار مناسب برای واحدهای تولیدی بحران زده، منجر به افزایش اشتغال شود.
استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از 2 هزار و 900 واحد صنعتی دارد.
سال 97 از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است
3005/3075

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲  |  ساعت انتشار: ۱۴:۹  |  کد خبر: ۳۳۹۵۲۳۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال

اخبار مرتبط