پیش‌شرط‌های حمایت ازکالاهای ایرانی/فضای کسب و کار باید بهبود یابد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خواستار بهبود فضای کسب و کار در ایران شد و گفت: ثبات در اقتصاد کلان و نرخ ارز از جمله پیش‌شرط‌های حمایت از تولید و مصرف کالاهای ایرانی است.

پول نیوز- غلامحسین شافعی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به عنوان سال«حمایت از کالای ایرانی» گفت: به نظر می‌رسد که رقابت‌پذیری کالای ایرانی باید بهعنوان یکی از پیش‌شرط‌های حمایت از کالای ایرانی مدنظر همه اقشار جامعه و سیاستگذارانقرار گیرد؛ به این معنا که کالای ایرانی بتواند با کالای مشابه خارجی هم به لحاظ کیفیتو هم به لحاظ قیمت رقابت کند.

به نقل از  مهر، رئیساتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: در این ارتباط هم، بخش تولیدکشور باید به تکنولوژی روز دنیا مجهز شود و این شکاف تکنولوژیکی بین بخش تولید ایرانو دنیا که طی سالهای اخیر به جود آمده، از بین برود؛ به نحوی که کالای ایرانی ازنظر کیفیت، قادر به رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی شود.

وی قیمت تمام شده کالای ایرانی را یک مساله بسیار مهم درحوزه حمایت از کالای ایرانی دانست و خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که مهمترین مسالهکنونی اقتصاد ایران، بهبود فضای کسب و کار است؛ به این معنا که برای اینکه سرمایهگذاری بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در ایران رخ دهد، باید سرمایهگذاران نیز، اعتماد و اطمینان حداقلی از آینده اقتصاد ایران را داشته باشند؛ یعنیفردی که در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری می‌کند؛ باید یک حداقل‌هایی را از شاخص‌هایاقتصادی پیش‌بینی کند تا بتواند این اطمینان را حاصل نماید که اقتصاد ایران، یکاقتصاد باثبات است.

شافعی خاطرنشان کرد: ثبات در اقتصاد کلان و قیمت ارز، ازجمله پیش‌شرط ها است و به نظر می رسد که قوانین باید در این رابطه، روان باشند وتثبیت تصمیم گیری و مقررات بخش های اقتصادی به چشم بخورد.

وی جلب اعتماد مصرف کنندگان را یکی از مواردی دانست که بایدمدنظر تولیدکنندگان برای حمایت از کالاهای داخلی باشد و گفت: مشتری مداری امروز بهشعار اول تولیدکنندگان خارجی تبدیل شده است و تکیه بر مساله کیفیت کالای ایرانی وخدمات پس از فروش نیز از جمله مواردی است که مصرف‌کنندگان داخلی را به خرید کالاهایایرانی ترغیب می کند.

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲  |  ساعت انتشار: ۱۱:۳۵  |  کد خبر: ۳۳۹۵۱۶۱  |  منبع: پول نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال

اخبار مرتبط
حمایت به شرط پیشرفت  - ‏۱۳۹۷/۰۱/۰۲