فعالیت بیش از ۸۰۰ نفر در صنایع دستی مسی استان زنجان/ اشتغالزایی در صنایع دستی راهکار برون رفت از مشکلات اشتغال است

 مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: با افتتاح کارخانه مس حاج معصوم با اشتغالزایی بالغ بر 70 نفر شمار صنعتگران شاغل در رشته مسگری زنجان از مرز 800 نفر گذشت.

به گزارش موج رسا; یحیی رحمتی، در آئین افتتاح کارخانه مس حاج معصوم که با حضور استاندار زنجان برگزار شد، اظهار داشت:  بر اساس آما شمار صنعتگران شاغل در رشته مسگری در سال 89 در استان زنجان، 18 نفر بود که امروز با افتتاح این کارخانه با اشتغالزایی بالغ بر 70 نفر ، از مرز 800 تن گذشت.

وی ادامه داد: در سال 1390 شمار فروشگاه های صنایع دستی استان 70 فروشگاه بود که با فعالیت های صورت گرفته در سال 96 این آمار به 378 فروشگاه افزایش یافته است و با احتساب میانگین اشتغال 2 نفر در هر فروشگاه، بیش از 700 نفر نیز در حوزه تولیدات صنایع دستی مسی استان زنجان مشغولند.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان با اشاره به اینکه زنجان، رتبه اول تولیدات صنایع دستی فلزی در کشور را داردافزود: زنجان جز استان های تراز اول در کشور به لحاظ تعداد و کیفیت فروشگاه ای صنایع دستی در سطح شهر است.

وی پیگیری های مجدانه استاندار زنجان را عامل مهمی در پیشرفت تولیدات صنایع دستی زنجان دانست و گفت: امیدوارم بتوانیم با افزایش اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی دغدغه نظام جمهوری اسلامی ایران و دغدغه رهبر معظم انقلاب را در حوزه اشتغال برطرف کنیم.

اسدالله درویش امیری، نیز در ادامه اظهار داشت: ما از چند منظر باید به صنایع دستی وجه داشته باشیم. اول اینکه اشتغال در حوزه صنایع دستی با کمترین هزینه ایجاد می شود  و سهل الوصول است، دوم اینکه صنایع دستی هنرهای دستی ما را به همراه دارد و محصول یک تفکر خلاق و دستانی هنرمند است.

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم بسیاری از صنایع دستی که نزدیک بود به فراموشی سپرده شوند احیا شدند.

درویش امیری با بیان این مطلب که ایرانیان بیشترین شمار صنایع دستی ثبت شده در یونسکو را دارند، بیان کرد: صنایع دستی از آغاز تاریخ همراه بشر وده است و از آغاز پیدایش تمدن ایرانیان با ما همراه بوده است. ما باید تلاش کنیم آنچه از نیاکانمان به ما رسیده را حفظ کرده و اگر حمایت از صنایع دستی در کشور اتفاق نمی افتاد امروز در آستانه هزاره سوم ایرانیان با افتخار نمی توانستند اعلام کنند که بیشترین شمار صنایع دستی ثبت شده در یونسکو را دارند.

این واحد کارگاه مسگری با اشتغالزایی بالغ بر 70 نفر عصر امروز با حضور استاندار زنجان افتتاح شد.

کارگاه مسگری حاج معصوم در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و با اشتغال زایی بالغ بر 70 نفر به بهره برداری رسید.

این کارگاه به تولید ورقه مس و ظروف مسی می پردازد و میزان سرمایه گذاری آن یک میلیارد تومان است.

گفتنی است میزان تولید روزانه این واحد مسگری نزدیک به یک تن می باشد.

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۸  |  ساعت انتشار: ۱۱:۴۰  |  کد خبر: ۳۳۸۹۶۵۱  |  منبع: موج رسا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال

اخبار مرتبط