قبرس یک حوزه بکر برای تجارت خارجی است

به گزارش ایسنا، رضا زبیب در دیدار اعضای هیات نمایندگان اتاق ارومیه وفعالین اقتصادی آذربایجان غربی بااشاره به این‌که «قبرس یکی از کشورهای اروپایی بوده وجایگاه ویژه‌ای دارد» تصریح کرد: تاکنون درحوزه تجارت از ایران کمتر به این کشورتوجه شده و این کشور یک حوزه بکر برای تجارت و فاینانس خارجی است. باید قبرس را پایگاهی برای ورود به بازار اتحادیه اروپا بدون تعرفه دانست.

وی بااشاره به این‌که «قبرس چهارمین مرکز مالی اروپا تلقی می‌شود» اظهارکرد: در ایران ۲مورد سرمایه گزاری فاینانس ازطریق  قبرس تایید شده وکار فاینانس درحال انجام است وتاکنون۲مورد فاینانس هریک به ارزش ۱۰۰میلیون دلار درایران سرمایه گزاری شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به تولید سیب مرغوب درآذربایجان غربی باید به کمک فعالان اقتصادی استان پروژه ای تعریف کرد برای سرمایه گزاری بلندمدت و جذب سرمایه درخود استان یاکشورقبرس تا تاسیساتی راه‌اندازی شود که سیب به قبرس وارد وبعداز انجام عملیات صادر شود.

سفیرایران درقبرس تصریح کرد:ظرفیت تولید محصولات کشاورزی درآذربایجان غربی زیاد است باید فعالان اقتصادی برای بدست آوردن بازار اقتصادی اتحادیه اروپا از چهار راه مالی دنیا یعنی قبرس عبورکنند.

وی افزود: وزارت خارجه باید بتواند در همه عرصه‌های علمی ،تجاری ،اقتصادی با دنیا ارتباط خوبی برقرار کند.

سفیرایران در قبرس باتوجه به حضور۲هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های قبرس این را  فرصت خوبی برای مشارکت با دانشگاه قبرس که به عنوان دانشگاه اروپایی دارای اعتبار و پول علمی است دانست. 

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۶  |  ساعت انتشار: ۱۸:۱۴  |  کد خبر: ۳۳۲۳۳۷۶  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال