بیمه ابزاری برای تحقق عدالت اجتماعی

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،علیرضا ابراهیم‌پور در سومین نشست از سلسله نشست‌های عدالت اجتماعی؛ از آرمان تا واقعیت با عنوان «بیمه و عدالت اجتماعی» گفت: عدالت اجتماعی توزیع امکانات به صورت منصفانه است چرا که توزیع مساوی دلیل بر عدالت نیست.
مدیرعامل بیمه ملت با تأکید بر این‌که ضریب نفوذ بیمه در ایران با استانداردهای جهانی فاصله دارد؛ ادامه داد: راه حل گسترش ضریب نفوذ بیمه، فرهنگ‌سازی بیمه بوده که فاصله ضریب نفوذ بیمه را در ایران با استانداردهای جهانی کاهش می‌دهد و تحقق عدالت اجتماعی در جامعه دست‌یافتنی می‌شود.
ابراهیم‌پور آشنایی با بیمه‌های مختلف را بهبودبخش زندگی اقتصادی خانواده‌ها دانست و افزود: گسترش فرهنگ بیمه، به افزایش ضریب نفوذ بیمه می‌انجامد و تحقق عدالت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
مدیر عامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر نیز در این نشست؛ با بیان این‌که برای افزایش عدالت، باید فقر را کاهش دهیم؛ تاکید کرد: برای کاهش فقر، بیمه‌ها باید تقویت شوند؛ برای تقویت بیمه، باید اشتغال را تقویت کنیم و برای توزیع عادلانه اشتغال نیز، باید با سیاست‌گذاری‌های مناسب نسبت به تولید اشتغال در نقاط مختلف کشور تلاش کنیم.
محمدرضا واعظ مهدوی در همین‌خصوص ادامه داد: باید بحث بیمه و عدالت اجتماعی را از رویکرد حکمرانی خوب شروع کرد، رویکردی که می‌گوید در دولت حداقلی، وظایف دولت‌ها، تأمین امنیت و نظم است و سایر خدمات را بازار تأمین می‌کند.
 

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲  |  ساعت انتشار: ۱۴:۳۶  |  کد خبر: ۳۳۱۱۲۰۷  |  منبع: بنکر  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال