سرمایه صندوق حمایت از کشاورزی گلستان ۶۰۰ میلیارد ریال می شود

مختار مهاجر روز پنجشنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: سرمایه این صندوق در ابتدای تاسیس در سال 86 حدود 4 میلیارد و 440میلیون ریال بوده و اکنون این سرمایه 340 میلیارد ریال است.
وی از فعالیت ها و اهداف این صندوق به کمک برای توسعه بخش کشاورزی استان در زمینه های تعاونی تولید، تعاونی روستایی، تخصصی زراعت و باغبانی، دام و طیور، زنبور عسل، شیلات، منابع طبیعی، عشایری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، مکانیزاسیون با تسهیلات ارزان قیمت و نیز خدمات مشاوره ای اشاره کرد.
در گلستان با وسعت افزون بر 20 هزار کیلومتر مربع، علاوه بر620 هزار هکتار زمین کشاورزی، ظرفیت هایی همچون 30 هزار هکتار باغ، 452 هزار و 185 هکتار عرصه جنگلی، 862 هزار و 825 هکتار مرتع، افزون بر 120 کیلومتر ساحل، بیش از سه میلیون واحد دامی و حدود 900 واحد مرغداری وجود دارد و 26 هزار و 800 دستگاه تراکتور نو و فرسوده در بخش تولید و 2600 دستگاه کمباین نو و فرسوده در فصل برداشت محصول های کشاورزی مورد استفاده است.
استان مرزی گلستان یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد که اقتصاد آن برپایه کشاورزی، دامپروری و تا حدودی ماهیگیری استوار است.
در گلستان طبق گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان، 240 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی فعالیت دارند.
6204/1648
خبرنگار : علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیا

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۸  |  ساعت انتشار: ۸:۱۸  |  کد خبر: ۳۲۱۹۷۱۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال