کمبود آب مهمترین چالش اجرای طرح های توسعه ای در استان سمنان است

به گزارش ایرنا، ‌حجت الاسلام و المسلمین عباس امینی روز چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان سمنان در سالن جلسات فرمانداری شاهرود افزود: از استاندار سمنان می خواهیم برای رفع این چالش در استان و شهرستان در کمترین زمان ممکن اقدام کند.
وی با بیان این که شرق استان ظرفیت های قابل توجه ای در بخش صنعت، معدن و‌ کشاورزی دارد، اظهارداشت : باید با تامین زیرساخت و با استفاده از این‌منابع می توان برای افزایش اشتغال در شهرستان شاهرود گام برداشت.
وی ادامه داد : تکمیل طرح مصلی در شهرستان های سمنان و شاهرود از خواسته های به حق مردم این مناطق است که باید در کمترین زمان برای تکمیل این طرح اقدام کرد.
امام جمعه شاهرود خاطرنشان کرد : توسعه متوازن و استفاده از ظرفیت های حداکثری برای کاهش آمار بیکاری در شهرستان شاهرود اجتناب ناپذیر است.
امینی اضافه کرد : منویات دقیق رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار دستگاه های اجرایی سمنان قرار گیرد چرا که با این راهبرد می توان برای افزایش اشتغال در شهرستان شاهرود تلاش کرد.
به گزارش ایرنا، شهرستان شاهرود بیش از 170 هزار نفر جمعیت دارد.
در این نشست، سید شهاب الدین چاوشی استاندارسمنان، سیدحسن حسینی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان سمنان حضور داشتند.
در 9 ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات چهار هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
استان بیش از 700 هزار نفری سمنان یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی دارد.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷  |  ساعت انتشار: ۱۱:۹  |  کد خبر: ۳۲۱۷۰۷۸  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال

اخبار مرتبط
سمنان در سالی که گذشت  - ‏۱۳۹۶/۱۲/۲۰