آغاز ماراتن انتخابات شوراها ؛ تحویل سال با طعم انتخابات

شمال نیوز : از شهرهای استان خبر می ریسد برخی از نامزدها که قرار است بصورت دسته جمعی و در قالب یک فهرست در رقابت های انتخاباتی حاظر شوند ، ثبت نام خود را نیز جمعی بانجام خواهند رساند تا ثابت کنند تا آخر باهم خواهند ماند .....آغاز

شمال نیوز : ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز سی ام اسفند به مدت یک هفته آغاز شد تا ماراتن انتخابات شوراها رسما آغاز شود .

به گزارش شمال نیوز ، با شروع پروسه ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراها در مازندران از آغازین ساعات صبح امروز ، شماری از نامزدها شناسنامه بدست راهی مراکز ثبت نام شدند که در نوع خود جالب توجه بود .

این در حالی است که مردم همچنان دغدغه خرید عید و تکمیل سبد نوروزی خود را دارند و چندان بفکر رقابت های موجود نیستند اما فضای داغ انتخاباتی حتی به برخی از محافل خانوادگی رسیده است .

از شهرهای استان خبر می ریسد برخی از نامزدها که قرار است بصورت دسته جمعی و در قالب یک فهرست در رقابت های انتخاباتی حاظر شوند ، ثبت نام خود را نیز جمعی بانجام خواهند رساند تا ثابت کنند تا آخر باهم خواهند ماند .

به نظر می رسد در این دوره بیش از هر دوره دیگر عزم ورود ائتلافی به شورا در بین نامزها ایجاد شده است .

ساری و فهرستی جدید

از ساری ، مرکز استان خبر میرسد فهرست ها در اوج رقابت ها قرار دارند . هرچند هیچ یک از فهرست ها هنوز وجود خارجی پیدا نکرده اند اما مردم بدنبال افرادی هستند که حامی تداوم حضور مهدی عبوری بر مسند شهردای باشند .

با نزدیک شدن به انتخابات اما برخی گروهها که بیشتر در فضای مجازی به تبلیغات می پرداختند از گردونه رقابت های انتخاباتی دور شدند و اکنون دیگر خبری از آن فضاسازی ها که در قالب نام و نشان های خاص بود ، نیست و یا خیلی کمرنگ شده است .

از بازار هم خبر می رسد جمعی از معتمدان اصناف و بازار در قالب نشست های فشرده فهرستی را تحت عنوان « اعتماد بازار » را به مردم معرفی خواهند کرد . گفته می شود تا کنون 220 نفر از پیشکسوتان اصناف مرکز استان و چهره های سرشناس بازار که تعداد زیادی از روسای اتحادیه ها ، اعضای هیئت مدیره و ... در بین آنان دیده می شود از این فهرست حمایت کرده اند . این فهرست نیز از تداوم شهرداری مهدی عبوری حمایت می کند .

از سوی دیگر مخالفان شهردار، نیز درصدد ارائه لیست هستند . شهردار سابق ساری که چند ماهی از بازنشستگی وی می گذرد قصد دارد با ارائه فهرستی در رقابت های انتخاباتی شورای شهر ساری حاضر شود.

قائم شهر ؛ رقابتی تمام عیار

قائم شهر هم مثل همیشه رقابتی تمام عیار را شاهد خواهد بود . در بین نامزدهای انتخاباتی نشست های مکرر برای رسیدن به فهرست های هماهنگ آغاز شده است اما هنوز خبری از انسجام لازم وجود ندارد .

در قائم شهر اما به علت شتاب در قعالیت شهردار در ماههای اخیر ، اعضای فعلی شورا از اقبال بیشتر نسبت به برخی از شهرهای دیگر برخوردار شده اند .

بر اساس جدیدترین ارزیابی ها ، در این شهر 3 یا 4 عضو شورا بتوانند وارد شورای پنجم شوند . جعفر احمدی ، منوچهر حیدری ، بهنام طیبی و نصرالله دریابیگی از افرادی هستند که از اقبال خوبی برخوردارند .

در قائم شهر « احمد رضا شیرسوار » فرزند سردار شهید جعفر شرسوار ، که سال ها مدیرعاملی سازمان آتش نشانی را بر عهده داشته با دعوت خانواده های شهدا ، جانبازان و نخبگان قائم شهری وراد رقابت های انتخاباتی شده است .

از قائم شهر نیز فهرست هایی در حال تلاش برای رسیدن به اجماع هستند . « توسعه پایدار » و « برای مردم » دو فهرستی هستند که نامزدهای خود را بزودی معرفی خواهند کرد .

بابل ؛ خانه تکانی در شورا

بابلی ها همچنان در بهت و نگرانی زد و خورد های ایجاد شده در اواخر عمر شورای چهارم هستند .

در این بین اما چهره های جدید در حال معرفی خود هستند و معتقدند که کشمکش های اخیر در شورای چهارم موجب می شود که مردم هیچ یک از اعضا فعلی را به پارلمان شهری نفرستند اما برخی از صاحب نظران از جایگاه خوب و اقبال عمومی « مقیمی » عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان های کشور که هم اکنون به عنوان عضو شورای یکی از روستاهای بابل است و قصد دارد در رقابت های شورای شهر بابل حضور یابد خبر می دهند .

بزودی تحلیل انتخاباتی از شهرهای مختلف استان به همراه بروزرسانی نامزدهای احتمالی در شمال نیوز منتشر می شود ....تاريخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۲:۱۹  |  کد خبر: ۳۰۵۳۳۶۱  |  منبع: شمال نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال