همایون شجریان با ارکستر ملی همکاری نخواهد کرد

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی شرکت «دل آواز» (به سرپرستی محمدرضا و همایون شجریان)، به تازگی فریدون شهباریان، رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران، در گفت‌وگویی مطرح کرده که از همایون شجریان برای خوانندگی در ارکستر موسیقی ملی دعوت کرده و این خواننده قرار است کارهایی را که شهبازیان در سال های گذشته برای صدای پدر او، محمدرضا شجریان، ساخته، با همراهی ارکستر ملی اجرا کند.
اما همایون شجریان ضمن رد این موضوع گفت: با تمام احترامی که برای هنر آقای شهبازیان قائل هستم، باید اعلام کنم که روحم از این دعوت خبر ندارد.
همایون شجریان همچنین درباره حرف های مطرح شده درباره اجرای آهنگ های پدرش با همراهی ارکستر ملی گفت: قصد دارم در آینده نزدیک این قطعه ها و کارهای پدر را با گروه «سیاوش» اجرا کنم.
همایون شجریان گروه «سیاوش» را در سال 1392، در سال‌هایی که استاد شجریان اجرای صحنه‌ ای نداشت، تأسیس کرد و در سه سال گذشته کنسرت‌هایی در ایران و برخی کشورها برگزار کرده است.
نام این گروه با هدف قدردانی از یک عمر فعالیت موسیقایی محمدرضا شجریان و برگرفته از نام هنری استاد در نخستین سال‌های فعالیتش، «سیاوش» انتخاب شده است.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۴  |  ساعت انتشار: ۳:۵۳  |  کد خبر: ۲۹۸۲۰۲۵  |  منبع: ایران اکونومیست  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال