بهره مندی حدود ۳ هزارمددجوی روستایی کمیته امداد کرمانشاه از آموزش های فنی و حرفه ای

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کرمانشاه، رشید جلیلیان با بیان اینکه امسال بیش از پنج هزار و 538 مددجوی شهری و روستایی تحت حمایت کمیته امداد استان به صورت رایگان مهارت های فنی و حرفه ای کسب کرده اند، گفت: ارایه مهارت های فنی و حرفه ای به مددجویان شهری و روستایی حدود 10 میلیارد ریال هزینه برای کمیته امداد استان کرمانشاه در برداشته است.
وی افزود: این آموزش ها به صورت بلندمدت و کوتاه مدت در سرفصل مهارت آموزی، پایدارسازی توسعه و کارآفرینی به مددجویان زیرپوشش ارایه شده است.
جلیلیان با یادآوری اینکه از تعداد مددجویان آموزش دیده 2 هزار و 816 مددجو ساکن در روستاهای استان و مابقی آنان در شهرهای استان کرمانشاه ساکن هستند تاکید کرد: مهارت آموزی روستاییان تاثیر بسزایی در کاهش مهاجرت آنان به شهرها و خالی شدن روستاها از سکنه دارد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، فعالیت های صنعتی و خدمات از اصلی ترین حوزه های آموزشی بوده که مددجویان تحت حمایت در روستاهای استان کرمانشاه این آموزش ها را فرا گرفته اند، اظهار کرد: مددجویان دارای مهارت می توانند برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای محل سکونت خود از تسهیلات خودکفایی تا سقف 150 میلیون ریال بهره مند شوند.
وی در پایان و با بیان اینکه روستاها از فقیرترین سکونت گاه های انسانی به شمار می روند، کمبود امکانات و فرصت های شغلی در روستاها را موجب مهاجرت روستاییان و خالی شدن آنها از سکنه عنوان و تصریح کرد: کسب مهارت های فنی از سوی روستاییان موجب ایجاد فرصت های پایدار شغلی برای آنان در آینده و جلوگیری از مهاجرت آنان می شود.
8066/7458 دریافت کننده:مسعود اسماعیلی ** انتشار دهنده:علی مولوی


تاريخ انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۹  |  ساعت انتشار: ۱۰:۱۷  |  کد خبر: ۲۹۵۴۶۷۵  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال