۸۰۰ گرم طلای فاقد کد و استاندارد در کردستان شناسایی شد

به گزارش ایرنا منصور لهونیان روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار قروه افزود: در زمینه استاندارد سازی مصنوعات طلا در سال جاری اقداماتی مانند گشت و بازرسی از 450 واحد عرضه کننده طلا، 180مورد بازرسی مرکز عرضه و قیچی کردن 200 گرم طلای فاقد کد شناسایی انجام شده است.
به گفته وی در شهرستان قروه نیز چهار گشت مشترک، 22 مورد بازرسی از واحدهای عرضه و 5.74 گرم طلای فاقد کد شناسایی و قیچی شده است.
لهونیان از مردم خواست وقتی به واحدهای صنفی طلا مراجعه می کنند باید به کد شناسایی و آرم استاندارد طلای خریداری شده توجه کنند و هر طلایی که فاقد این خصوصیت باشد مشمول کالای قاچاق است.
وی با اشاره به اینکه 429 واحد تولیدی در سطح استان مشمول استاندارد اجباری هستند اظهار کرد: 297 واحد تولیدی در کُردستان معادل 41 درصد، مشمول پروانه استاندارد معتبر هستند 36 مورد هم دارای مجوز معتبر، 121 پروانه ابطال و 28 پروانه نیز تعلیق شده است.
این مسوول تاکید کرد: 80 درصد انطباق کالاها در کردستان مشمول استاندارد اجباری هستند و بیشترین تخلفات مربوط به کالاهای مصالح ساختمانی است و نتیجه عدم انطباق در این زمینه باعث بی کیفیتی در مصالح ساختمانی می شود.
لهونیان افزود: تاکنون 369 پروانه بهره برداری مصالح ساختمانی در استان ثبت شده است که از این تعداد 105 پروانه معتبر هستند، 70 پروانه باطل شده و 15 پروانه نیز به حالت تعلیق در آمده است.
وی تاکید کرد: در بازدیدهای کارشناسان این اداره کل در هفت ماه گذشته 15 واحد تولیدکننده مصالح ساختمانی در استان پلمب شده اند.
لهونیان از 28 شرکت مجاز نصب آسانسور در کردستان خبر داد و افزود: حدود پنج هزار آسانسور در کردستان نصب شده است که از این تعداد حدود 25 درصد بازرسی صورت گرفته و 65 درصد بازرسی لازم انجام نشده است.
به گفته وی 140 شهربازی در کردستان وجود دارد که 80 درصد آن از استاندارد لازم برخوردار هستند.
لهونیان از مردم خواست برای نصب آسانسور و استفاده از وسایل شهربازی گواهی ایمنی بگیرند تا از اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.
قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.
7345/1904


تاريخ انتشار: ۱۳۹۵/۴/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۶:۱۹  |  کد خبر: ۲۸۸۳۳۲۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال