دوره تمرین ستادی مدیریت بحران در کشور برگزار می شود

مرتضی اکبرپور شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان زنجان افزود: در کل کشور دوره تمرین ستادی با رویکرد مدیریت بحران برگزار می شود و اولین دوره در شمالغرب کشور با حضور استان های اردبیل، زنجان، آذربایجان غربی، گیلان و قزوین در تبریز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این دوره آموزشی با اهداف متعددی برگزار خواهد شد، اظهارکرد: شناخت استان های معین و شناخت مخاطرات این استان ها یکی از اهداف این دوره است با توجه به اینکه مخاطرات و آب و هوای استان های شمالغرب کشور تقریبا شبیه هم می باشد.

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشورگفت: دوره تمرین ستادی مدیریت بحران در سطح شورای هماهنگی استان ها است که شش استان به مدت چهار شبانه روز در تبریز مستقر شده و کارتیمی را تمرین خواهند کرد.

اکبرپور با اشاره به اینکه این دوره در سال 86 در سطح کشور انجام شده بود، یادآورشد: خروجی این دوره بسیار خوب و نتیجه بخش بود، چرا که در سیل سال 88 استان قم این گروه در کاهش خسارت کمک قابل توجهی انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری دوره های آموزشی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است، افزود: هدف از برگزاری دوره تمرین ستادی مدیریت بحران تیم سازی است که شش مدیر کل بحران شمالغرب کشور از هم شناخت پیدا می کنند.

اکبرپور خاطرنشان کرد: هماهنگی، زبان مشترک و همدلی که کار تیمی است در مواقع بحرانی بسیار حایز اهمیت است.

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور، توانمندسازی مدیریت های محلی در مدیریت بحران از سیاست های این سازمان عنوان کرد و گفت: یکی از روش های توانمند سازی آموزش و تمرین است.

اکبرپور تاکید کرد: مدیران کل باید به شخصه در این دوره آموزشی حضور داشته باشند و فرستادن نماینده به جای مدیر کل امکانپذیر نیست.

وی زمان برگزاری اولین دوره تمرین ستادی مدیریت بحران منطقه شمالغرب کشور را از 18 تا 21 خرداد امسال عنوان کرد.

اکبرپورافزود: این دوره در مراحل بعدی در استان های همدان، خراسان رضوی، فارس و مازندارن و مرحله ششم نیز برای معاونان عمرانی وزرای کشور برگزار می شود و در مرحله هفتم خود وزرا و استانداران از آموزش های تمرین ستادی مدیریت بحران بهره مند خواهند شد.

7325/6085


تاريخ انتشار: ۱۳۹۴/۳/۳  |  ساعت انتشار: ۰:۲۹  |  کد خبر: ۲۲۳۷۱۷۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال

اخبار مرتبط