نمایشگاه های معرفی مشاغل در برخی مناطق استان قزوین برپا شد

سید ˈیدالله حسینیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمایشگاه ها به مناسبت فرارسیدن هفته معرفی مشاغل از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در برخی از هنرستان ها و دبیرستان های استان برپا می شود.

وی اضافه کرد: آشنایی دانش آموزان با مشاغل فنی و حرفه ای و کاردانش و ارتقای آشنایی و مهارت آموزشی و نقش آن در کسب موقعیت های شغلی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه ها است.

حسینی، تقویت روحیه پژوهش و مسوولیت پذیری دانش آموزان، توجیه اهمیت انتخاب شغل در زندگی و برنامه ریزی زندگی تحصیلی و شغلی را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه ها برشمرد و ادامه داد: مهارت آموزی از بهترین کارها برای دستیابی به اشتغال مطمئن است.

وی اظهار کرد: در این نمایشگاه ها که تا هفتم اردیبهشت ماه ادامه دارد؛ دانش آموزان آثار و دست سازه های خود را در زمینه های مختلف هنری و فنی به نمایش می گذارند.

حسینی، خاطرنشان کرد: روزهای این هفته از اول تا هفتم اردیبهشت ماه با عناوین انتخاب مناسب شغل و نقش موثر آن در خلق حماسه اقتصادی، انتخاب آگاهانه رشته های تحصیلی و توسعه متوازن رشته های تحصیلی، ایجاد باورهای کارآفرینی و خوداشتغالی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شغلی متناسب با رشد سنی، آشنایی دانش آموزان با مشاغل بومی استان، آشنایی دانش آموزان با رشته های مهارتی موردنیاز جامعه و نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی خانواده و جامعه نام گذاری شده است.

وی، از تکمیل اطلس شغلی بومی استان خبر داد و افزود: تهیه نرم افزار این اطلس از سال گذشته آغاز شده بود که در هفته معرفی مشاغل تکمیل و دربین مدارس توزیع می شود.

رییس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین بازدید های شغلی و دعوت از صاحبان برخی مشاغل و حرفه ها برای سخنرانی در مدارس را از دیگر برنامه هایی ذکر کرد که بمناسبت هفته معرفی مشاغل در مدارس استان برگزار می شوند.

7388/616


تاريخ انتشار: ۱۳۹۲/۲/۱  |  ساعت انتشار: ۱۴:۸  |  کد خبر: ۱۱۰۶۱۳۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال