پیش‌بینی کیتکو از افزایش قیمت طلا

پیش‌بینی کیتکو از افزایش قیمت طلا

اکونیوز:بعد از افت شدید قیمت طلا در هفته گذشته، اکثر شرکت کنندگان در آمارگیری هفتگی کیتکو انتظار افزایش دوباره قیمت‌ها را در هفته آینده دارند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، تعداد 19 نفر در این آمارگیری شرکت کرده‌اند. این افراد شامل معامله‌گران شمش طلا، بانک‌های سرمایه‌گذاری، معامله‌گران بازارهای آتی، مدیران پولی و تحلیل‌گران فنی بازار هستند. از این میان 12 نفر افزایش قیمت و 3 نفر کاهش قیمت‌ را پیش بینی می‌کنند در حالیکه چهار نفر اعتقاد به ثبات یا نوسانات اندک قیمت‌ها دارند. با این حساب 63.1 درصد از این افراد، افزایش قیمت را در آینده پیش بینی می‌کنند در حالیکه 15.8 درصد از این افراد انتظار کاهش قیمت در هفته آینده را دارند. اما 21.1 درصد از افراد، ثبات و نوسانات قیمت را در هفته آینده پیش بینی می‌کنند.
اکثر طرفداران افزایش قیمت طلا معتقد هستند که در روز پنج‌شنبه، قیمت‌های حمایتی طلا در بازار در حدود 1635 دلار در هر اونس تثبیت شد. اسپنسر پاتون (Spencer Patton)، بنیانگذار یک موسسه مالی، معتقد است که " طلا بعد از افت شدید در هفته گذشته یقیناً با جهش روبرو خواهد شد."
علاوه بر آن طرفداران افزایش قیمت طلا پیش بینی می‌کنند که در سال آینده که بازارها به روند عادی تجاری باز خواهند گشت و عوامل بنیادی تاثیر گذار بر بازار طلا مانند اجرای سیاست پولی انبساطی از سوی اکثر بانک‌های مرکزی دنیا به کار گرفته می‌شوند بر روی بازار طلا و افزایش قیمت آن تاثیر مثبت خواهند گذاشت.
طرفداران کاهش قیمت طلا، به روند نمودارهای فنی بازار اشاره می‌کنند که دلیل اصلی پیش بینی کاهشی آن‌ها در کوتاه مدت برای بازار طلا است، علی الخصوص بعد از اینکه قیمت‌های حمایتی میانگین نوسانات 200 روزه بازار را شکست و در اوایل هفته گذشته نوسانات طلا در محدوده‌ای با میانگین 1660 دلار در هر اونس قرار گرفت. مارک لیبویت (Mark Leibovit)، سردبیر یک سایت خبری در زمینه طلا، می‌گوید: " قیمت‌ها صد در صد و قطعاً کاهش خواهد یافت. ریسک در بازار طلا تا حدود 1520 دلار در هر اونس است و فراتر از آن تا حدود 1400 دلار نیز خواهد بود اگر الگوی فعلی روند قیمت‌ها باز هم ادامه پیدا کند."
طرفداران ثبات یا نوسانات اندک قیمت‌ها در هفته آینده اعتقاد دارند با توجه به اینکه بازار‌ها در شرایط نزدیک شدن به تعطیلات هستند، حجم اندک معاملات در شرایط فعلی و زمان‌های نا منظم بازارها برای تجارت می‌تواند بازار را از روند فعلی آن خارج سازد و در نتیجه قضاوت در مورد میزان فعالیت اقتصادی در بازار بسیار سخت است و به همین دلیل قیمت‌ها نوسانات چندانی نخواهند داشت.
فرانک لش (Frank Lesh)،‌ کارگزار و تحلیل‌گر بازارهای آتی، معتقد است که " اصطلاح «در هنگام شک و دودلی، فقط از معرکه خارج شو» در مورد اکثر بازارها در این روزها کاربرد دارد. شرایط این روزها که بسیار وابسته به اخبار روزانه است (علی الخصوص در مورد بحران مالی آمریکا) و افراد را با شرایط دوگانه معامله کردن یا نکردن روبرو می‌کند، باعث شده است تا تعداد زیادی از معامله‌گران با احتیاط برخورد کنند و دست از معامله بکشند و در انتظار چگونگی پایان یافتن روند حل بحران مالی آمریکا (Fiscal Cliff) باشند بنابراین پیش بینی می‌کنم که قیمت‌ها در هفته آینده ثابت خواهند بود."


تاريخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۰/۳  |  ساعت انتشار: ۱۲:۳۴  |  کد خبر: ۹۰۱۲۴۴  |  منبع:  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
اخبار مرتبط
قیمت سکه و ارز  - ‏۱۳۹۰/۰۹/۰۸