آمارهای جالب از ایران و جهان + جدول


به گزارش باشگاه خبرنگاران،گزارش آماری اعجاب انگیز از مقایسه ایران با جهان بدست آمده که برای دیدن عموم گردآوری شده است.

1- نان:
منطقهسرانه مصرف سالیانه نان (واحد کیلوگرم)نسبتایران160ایران 6 برابر جهانجهان25مردم ما پرمصرفترین مردم جهان در مصرف گندم و نان هستند و با سرانه 160 کیلوگرم بالاترین مصرف سرانه نان را در جهان دارا هستیم. لازم به توضیح است. میزان تولید نان در ایران 25 میلیارد عدد است.

2- تخم مرغ:منطقهسرانه مصرف تخم مرغ (واحد کیلوگرم)نسبتایران8 تا 9ایران یک سوم جهانکشورهای پیشرفته24سرانه مصرف تخم مرغ در ایران 8 تا 9 کیلوگرم است که این رقم در کشورهای پیشرفته 24 کیلوگرم است.3- شیر:منطقهسرانه مصرف شیر (واحد کیلوگرم)نسبتایران90ایران یک سوم اروپااروپا300
سرانه مصرف شیر در ایران 91 کیلوگرم در سال است که این سرانه در اروپا 300 کیلوگرم برآورد می
‌شود. همچنین براساس آخرین آمار در مورد سبد غذایی ایرانیان، مصرف لبنیات به ازای هر نفر روزانه 139 گرم است که فقط 28 گرم از این میزان را شیر تشکیل می
‌دهد. در حالی که مصرف مطلوب لبنیات هر فرد باید روزانه 225 تا 240 گرم باشد.4-شکر:منطقهسرانه مصرف شکر (واحد کیلوگرم)نسبتایران30ایران 6 برابر جهانجهان5 سرانه مصرف شکر هر ایرانی 30 کیلوگرم و 6 برابر میانگین هر فرد در دنیا است.


5- سویا:منطقهسرانه مصرف سویا (واحد کیلوگرم)نسبتایران5/0ایران یک بیستم جهانجهان10در حالی که مصرف سرانه سویا در اروپا و آمریکا 9 تا 11 کیلوگرم برآورد شده است. حجم مصرف این فرآورده در ایران تنها به نیم کیلوگرم به ازای هر نفر می‌رسد.


6- نوشابه:منطقهسرانه مصرف نوشابه (واحد لیتر)نسبتایران42ایران چهار برابر جهانجهان10 ایرانیان سالانه بیش از 2 میلیارد و 900 میلیون تومان نوشابه استفاده می‌کنند. بنابراین از نظر سرانه مصرف نوشابه گازدار در ایران، رتبه اول جهان را داریم. سرانه مصرف نوشابه در ایران 42 لیتر است. در حالی که این سرانه مصرف 4 برابر سرانه مصرف دنیاست.


7- نمک:
منطقهسرانه مصرف نمک در سال (واحد کیلوگرم)نسبتایران6ایران 2 برابر جهانجهان3میزان استاندارد مصرف نمک بین 4 تا 5 گرم در روز است. در حالی که ایرانیان بطور متوسط روزانه 8 تا 10 گرم نمک مصرف می‌کنند.


8- میوه و سبزیجات:
منطقهسرانه مصرف سالیانه میوه و سبزی (واحد کیلوگرم)نسبتایران30ایران یک چهارم استاندارد جهانیجهان120

تاريخ انتشار: ۱۳۹۱/۲/۱۷  |  ساعت انتشار: ۱۳:۱۲  |  کد خبر: ۶۲۹۳۴۵  |  منبع: کارمند نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال